آموزش

اهمیت سلفون چیست؟

اهمیت سلفون! سلفون چیست؟ کاربردها و مزایای آن

در عصر حاضر اگر نگاهی دقیق‌تر به زندگی خودمان و اطرافیان داشته باشیم، به این نکته می رسیم که همراه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی راحت تر به نیازمندی های مهم، سبک زندگی و غذایی اکثر مردم تغییر کرده است.گاهی به علت کمبود زمان برای تهیه غذا، مجبور می شویم سراغ غذاهای آماده برویم. حتی ممکن است در مراحلی، مواد اولیه تهیه غذای مورد نظرمان را در فروشگاه‌های مواد غذایی از نوع آماده و آن‌هایی که در بسته بندی های مشخصی هستند، تهیه کنیم. اهمیت سلفون در این مواقع مشخص می شود.
بنابراین بسیار اهمیت دارد که از نظر بهداشتی و سلامتی، کاملاً محافظت شده باشند. به همین دلیل برای سلامتی خودمان، به جنس بسته بندی، میزان مقاومت و نگهداری آن ها توجه می کنیم. می توان گفت، نوع پوشش و بسته بندی محصولات متنوع و مختلف، روی کیفیت و سلامت آنها اثر می گذارد. یکی از گزینه های مهمی که برای بسته بندی و پوشش مواد غذایی و غیر غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، سلفون می باشد.

اهمیت سلفون چیست؟

تعریفی ساده از سلفون

اگر بخواهیم به جزئیات دقیق تری از کلمه سلفون برسیم به این نکته دست می یابیم که سلفون با شکل لاتین cellophane در واقع کوتاه شده کلمه سلوفان می باشد که امروزه به سلفون می شناسیم.
سلفون، یک لایه، ورق یا فیلم نازک شفاف از سلولوز احیاشده یا بازسازی شده می باشد که معمولاً در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
سلفون هم در ظاهر و هم در مفهوم و کاربرد، از ترکیب دو کلمه سلولوز و دیافان تشکیل شده است. دیافان همان مفهوم شفاف در تعریف سلفون را به عهده دارد.
سلولوز غالباً برای تهیه و تولید کاغذ و مقوا استفاده می شود و طی تغییراتی تبدیل به سلفون و ابریشم مصنوعی هم می شود. در حقیقت خمیر کاغذ و خرده پنبه که از پلیمر های طبیعی می باشند، همان مواد اولیه سلفون هستند. در ادامه این مطلب با ثابت رپ همراه باشید تا اطلاعات جامعی در مورد اهمیت سلفون به دست آورید.

 

 

آشنایی با کاربردهای سلفون

• کاربردهای سلفون در بسته بندی مواد غذایی

از سلفون، جهت بسته بندی مواد غذایی بهره گرفته می شود. برای حفظ سلامت، تازگی و فاسد نشدن نان های فانتزی و سایر نانها از سلفون های مناسب جهت بسته بندی ایمن و درست استفاده می شود.
در مهمانی هایی که برگزار می کنیم، برخی از خوراکی ها را معمولاً زودتر از غذای اصلی آماده می کنیم. تا وقتی که این خوراکی ها مصرف شوند، نیاز هست تا جهت تازه ماندن، جلوگیری از نشستن گرد و خاک روی خوراکی و آلوده نشدن آنها، با یک بسته بندی درست از سلامت خوراکی محافظت کنیم.

همینطور برای دور شدن انواع حشرات و میکروب ها از مواد غذایی لازم است تا آنها را در محیطی مناسب نگهداری کنیم.برای پوشش، نگهداری و حفظ تازگی خوراکی هایی مثل سالاد، آجیل خشکبار، میوه، خرما، حلوا، شیرینی و انواع سبزی جات، استفاده از سلفون یک گزینه بسیار مفید خواهد بود.

گاهی پیش می آید که بخواهیم برخی غذاها یا خوراکی ها را که خودمان تهیه کردیم یا هیچ پوشش و محافظی از قبل ندارند، تا مسافت مشخصی حمل و نقل یا جا به جا کنیم. در این شرایط، باز هم برای اینکه هم سلامت و تازگی خوراکی حفظ شود و هم اینکه شکل ظاهری آن ثابت باقی بماند، لازم است تا از بسته بندی استاندارد و مناسبی مثل سلفون استفاده کنیم. استفاده از سلفون برای بسته بندی مواد غذایی باعث افزایش ماندگار غذا هم می شود.

برای مثال برای تولد دوست، همکار یا یکی از عزیزان خانواده خود کیک، شیرینی یا خوراکی خوشمزه ای تهیه کرده ایم و برای برقراری یک دورهمی شاد و یک شگفتانه خاص، لازم است آن را تا مقصد، بدون آسیب و صدمه ای حمل کنیم. در اینجا اهمیت سلفون مشخص می شود. بنابراین بسته بندی آن با یک سلفون از جنس مناسب و مقاوم در برابر رطوبت، گرد و غبار و آلودگی، خیالمان را از سلامت خوراکی راحت می کند.

• اهمیت سلفون در بسته بندی محصولات مختلف غیر غذایی

از سلفون، جهت نگهداری، پوشش و بسته بندی محصولات و لوازم مختلف غیر غذایی هم استفاده می شود.
کسانی که معمولاً زمان هایی را مجبور به اسباب کشی منزل می شوند، حداقل یک تجربه بد از خرابی، استهلاک و آسیب دیدن به وسایل و لوازم خانه خود دارند.
در چنین مواقعی برای جا به جایی اسباب و وسایل منزل هم، نوع بسته بندی و محافظت از لوازم خانه مثل مبلمان، گل، گلدان، فرش، موکت و … در نگهداری ایمن تر و پیشگیری از آلودگی و کثیف شدن آنها کمک بسیار باارزشی است و اهمیت سلفون مشخص می شود.

استفاده از سلفون به این دلیل که مقاومت بالایی در برابر کشیده شدن دارد، به راحتی و بدون اینکه سوراخ یا پاره شود، تمام سطح وسایل بزرگی مثل مبل، میز، صندلی و … را می پوشاند و از آن وسیله در برابر انواع آسیب‌ها و همینطور آلودگی ها مراقبت می کند. البته باید بدانید که حتما سلفون را باید از شرکت های معتبر با جنس و کیفیت عالی مانند ثابت رپ تهیه کنید تا خیال شما راحت باشد.

• استفاده از سلفون در کارگاه ها

محصولات مختلفی مثل مبل، صنایع چوبی، شیشه ای و مواردی از این دست که مستقیم در کارگاه ها تولید و ساخته می شوند، باید تمیز و دست نخورده باشند. از این رو جهت جلوگیری از آلودگی ناشی از گرد و خاک، مقاومت در برابر رطوبت، آفتاب خوردگی و نور مستقیم، بسته بندی و استفاده از سلفون های مخصوص برای این محصولات، کمک بسیار زیادی در حفظ و نگهداری آن‌ها می کند.

• اهمیت سلفون در رستوران ها و آشپزخانه ها

در تالارهای پذیرایی، رستوران ها و انواع غذاخوری ها هم برای جلوگیری از نفوذ مواد مختلف و جهت حفظ بهداشت محیط، از سلفون های با جنس ضخیم تر و مقاومت بیشتر جهت روکش برای میزها استفاده می شود.
برای تمیز ماندن و جلوگیری از آلودگی بشقاب، قاشق و چنگال در رستوران، تالار پذیرایی و سایر غذاخوری ها از سلفون های مخصوص برای بسته بندی این وسایل استفاده می شود.
آشپزخانه های خانگی یا صنعتی هم برای حفظ کیفیت کار خود و جهت جل رضایت مشتریان، لازم است برای حمل و نقل بهتر مواد غذایی از سلفون های مناسب استفاده کنند.

• اهمیت سلفون در تجهیزات پزشکی

انواع تجهیزات پزشکی و حتی داروها هم برای اینکه سالم بمانند و از هر آسیبی دور باشند، با استفاده از سلفون‌های مخصوص و مناسب دارو بسته بندی می شوند. اهمیت سلفون در صنایع مختلف مشخص است.

• استفاده از سلفون در تولید های پوشاک

در تولیدی های پوشاک و لباس، جهت حمل و نقل بهتر لباس و برای جلوگیری از کثیف یا لک شدن آنها از سلفون جهت بسته بندی استفاده می شود.
همه ما بسته های چندتایی مثل آب معدنی، نوشابه، انواع سس و پک هایی از این دست را در فروشگاه های مواد غذایی دیده ایم که برخلاف سایر خوراکی ها، بصورت چندتایی بسته بنده شده اند. کاربرد بسیار مهم دیگر سلفون ها، بسته بندی به صورت پک همین محصولات نیز می باشد. این نوع بسته بندی، علاوه بر مراقبت در برابر نور مستقیم خورشید و جلوگیری از نفوذ سایر آلودگی ها، جهت حمل و نقل راحت تر هم بسیار کاربردی می باشد.

 

خرید سلفون باکیفیت

سایر کاربردهای سلفون در صنایع مختلف

– از سلفون برای استفاده جهت پوشش کتاب و دفتر هم استفاده می شود.
– کاورهای متنوع و زیبایی که برای انواع CD و DVD به کار برده می شود، از جنس سلفون های مخصوص جهت این کار می باشند.
– سلفونها، در تولید چسب های نواری هم نقش ارزشمندی دارند.
– از سلفون جهت بسته بندی انواع گل هم استفاده می شود.
– ماسک محافظی که این روزها استفاده از آن بسیار زیاد استفاده می کنیم، در بسته های متنوع که از جنس سلفون می باشند، موجود است.

 

 

مزایای استفاده از سلفون

سلفون کاربردها و مزایای بسیار بالایی دارد. فروش سلفون در بیشتر فروشگاه ها و تولید ها انجام می شود. البته بسیار اهمیت دارد که سلفون را از برندهای معتبر و باسابقه تهیه نمایید تا کیفیت مناسبی داشته باشد. در ادامه با ثابت رپ همراه باشید تا اطلاعات جامعی به دست آورید.

کشسانی بالا

این سؤال که چرا برای بسته بندی مواد غذایی مختلف از سلفون به جای نایلون یا نایلکس معمولی استفاده می‌کنیم، می تواند مزایای به کارگیری سلفون را بهتر نشان دهد.
مواد غذایی که مصرف می کنیم ارتباط مستقیمی با سلامتی بدن ما دارند. بنابراین مهم است که در شرایط و موقعیت های مختلف به سلامتی آنها توجه کنیم.
در معرض نور مستقیم آفتاب بودن، رطوبت، گرد و خاک و اشعه uv، همه از مواردی هستند که سلامت مواد غذایی را به خطر می اندازند یا از بین می برند. در مقابل، اهمیت سلفون به جهت تولید نکردن الکتریسیته ساکن، خاصیت کشسانی بالا و همینطور دارا بودن مواد اولیه بسیار مناسب، به راحتی تمام سطح ماده غذایی را پوشش می دهد.
سلفونی که برای بسته بندی مواد غذایی استفاده شده است، به راحتی پاره یا سوراخ نمی شود. از این جهت مواد غذایی را در برابر فاسد شدن، رطوبت، گردوغبار، اشعه یو وی و نور مستقیم آفتاب محافظت می کند.

 

ارزان بودن ماده اولیه سلفون

ماده اولیه ای که در ساخت و تولید سلفون استفاده می شود، ارزان قیمت هست. بنابراین در کنار فایده های بسیاری که جهت نگهداری و مراقبت از مواد غذایی دارد، تهیه و خرید سلفون با قیمت مناسب هم، به مزیتهای آن اضافه می کند .
بنابراین برای تهیه محصولات بسته بندی، مقرون به صرفه بودن و قیمت سلفون در کنار کارایی بالا و کیفیت مناسبش می تواند، مهمترین گزینه برای انتخاب باشد.

 

به دلیل وضوح بالا و شفافیت سلفون

– استفاده از سلفون جهت بسته بندی مواد غذایی در فروشگاه ها، به جهت شفاف بودن و بهتردیده شدن آن باعث می شود تا انتخاب راحت تری داشته باشیم. فایده به کارگیری و اهمیت سلفون هم جهت تبلیغ آن ماده غذایی و هم برای انتخاب راحت تر و سریعتر مصرف کننده، مشخص می شود.

 

مقاومت در برابر حرارت و دما

برخی از افراد یا صنایع نیاز دارند تا محصولات خود را برای مدت زمان مشخصی در یک سوله یا انبار نگهداری کنند. گاهی حرارت زیاد موجب از بین رفتن و آسیب دیدن کالا می شود. در شرایطی هم ممکن است سرمای زیاد باعث استهلاک و کاهش کیفیت اجناس شود. به همین جهت برای اینکه از هر دو جهت محفوظ بمانند، لازم است تا بسته بندی اصولی در مورد این محصولات رعایت شود.
سلفون ها به این دلیل که مقاومت بالایی در برابر حرارت، گرما و دما دارند می توانند گزینه مناسبی جهت نگهداری از محصولات این صنایع متنوع باشند. در عین حال که بسته بندی با سلفون، محصول را در برابر سرما هم محافظت می کند.

 

سلفون و سازگاری با طبیعت

یک مزیت بسیار مهم دیگر سلفون، این است که بدون بو، غیر سمی، دوستدار محیط زیست و طبیعت هست. اگر به هر دلیلی سلفونهای بسته بندی در طبیعت رها شوند، به دلیل سازگاری بالا با محیط زیست، به راحتی تجزیه می شود و هیچ گونه آسیب و خطری به محیط زیست طبیعی ما وارد نمی شود.
در مجموع می توان، حفظ بهداشت، تازگی، طراوت و ماندگاری بالای مواد غذایی را در کنار قیمت مناسب، حفظ محیط زیست و انعطاف پذیری بالای سلفون را از مزیت های آن برشمرد.

 

مصرف کنندگان سلفون

همه افراد حقیقی برای بسته بندی مواد غذایی یا غیر غذایی خود می توانند از سلفون استفاده کنند.
انواع فروشگاهها شامل فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه پوشاک و سایر لوازم مختلف می توانند از مشتریان و مصرف کنندگان دائمی انواع سلفون باشند.
همه رستوران ها، تالارهای پذیرایی، آشپزخانه های صنعتی و سنتی، کافه ها و سایر غذاخوریها می توانند مشتریان ثابت استفاده از سلفون باشند.
عطاری ها، گل فروشیها، فروشگاههای آجیل و خشکبار هم می توانند مشتریان به کارگیری سلفون جهت بسته بندی مواد فروشگاهی خود باشند.

 

تولید سلفون در شکل ها و بسته بندی های متنوع

امروزه بسیاری از شرکت ها و کارخانه های تولید محصولات بسته بندی مثل پلاستیک و سلفون در کشور وجود دارند که بسته به نیاز بازار و مردم، انواع سلفون را در شکل، حجم و وزنهای مختلفی تولید و روانه بازار می کنند.
هر کسی با توجه به کاربرد و میزان استفاده ای از که از سلفون دارد، می تواند سلفون ها را در وزن، شکل و سایزهای مختلفی که در بازار وجود دارد تهیه کند. توجه داشته باشید که اهمیت سلفون در کیفیت آن است.

برای مثال کسی که می خواهد از سلفون رولی برای بسته بندی استفاده کند، می تواند خرید سلفون 1000 متری یا سلفون 100 متری را متناسب با نیازش داشته باشد. این نوع سلفون ها با جس و کیفیت عالی در ثابت رپ موجود است.
ضخامت سلفون های تولید شده هم ممکن است در درجه های نازک و ضخیم و متوسط باشد. بنابراین با توجه به کاربردی که قرار است از استفاده سلفون داشته باشید، می توانید سلفون با ضخامت مناسب انتخاب نمایید.
برای مثال برای روکش میزهای رستوران ها از سلفونی با ضخامت بیشتر استفاده می شود.

مدت زمان استفاده شما از سلفون، می توانند روی انتخاب سلفون ها با کیفیت های مختلف اثر داشته باشد. طبیعی هست که اگر بخواهیم سلفون را برای مدت خیلی کوتاهی جهت بسته بندی استفاده کنیم، انتخاب یک سلفون جهت نگهداری و ماندگاری طولانی مدت به کار ما نمی آید.

 

سخن پایانی

با توجه به معرفی سلفون، به این نتیجه می رسیم که سلفون با توجه به کاربردها و مزایای بسیار زیادی که دارد، می تواند جهت بسته بندی انواع مختلف مواد هم غذایی و هم غیر غذیی مورد استفاده قرار گیرد. سایت ثابت رپ یکی از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های تولیدی انواع سلفون با کیفیت عالی و قیمت مناسب است. برای خرید سلفون حتما وارد سایت این مجموعه شوید. در صورت بروز هر گونه سوال و یا مشکلی در خرید سلفون با کارشناسان ثابت رپ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *